رئیسی: انتخابات در کشور ما تزیینی نیست بلکه رای مردم تاثیر مستقیم در سرنوشت آنان دارد

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با حضور در مسجد جامع ایلام گفت: مردم باید سرنوشت خود را تغییر دهند. مردم با نگاه به آنچه قبلاً تصمیم گرفته‌اند و با توجه به عملکردی که اتفاق افتاده و اثربخشی نتیجه آن تصمیم، می‌خواهند تصمیم تازه‌ای بگیرند.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی با بیان اینکه حرف‌ها و تخریب‌ها و شایعه‌ها را نادیده انگاشته‌ام تا بتوانم انجام وظیفه کنم، گفت: شما مردمی هستید که با وحدت و انسجام دژ محکمی در برابر دشمن ایجاد کرده‌اید و قوم‌های مختلفی در کنار هم بوده‌اید تا از کشور دفاع کنید.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه بیگانگان مانورهای تبلیغاتی برای دل بردن از مردم شان برگزار می‌کنند، اظهار کرد: در کشور ما انتخابات تزیینی نیست بلکه رای مردم تاثیر مستقیم در سرنوشت آنان دارد.
رئیسی با طرح این پرسش که آیا وضع موجود در شان مردم است یا نه، گفت: من از حق خودم در برابر همه حرفهایی که درباره‌ام زدند، گذشتم اما نمی‌توانم در برابر آنچه که درباره امام رضا(ع) و انقلاب گفتند، گذشت کنم. من کسی نیستم که بتوانم از حق مردم بگذرم. البته از تمامی علمایی که نسبت به آنچه درباره امام معصوم مطرح شد، موضع گیری کردند، تشکر می‌کنم.

وی با تاکید بر اینکه ایلام دومین منطقه نفت خیز کشور است، گفت: مگر در قانون پیش‌بینی نشده که دو درصد از بودجه کشور برای این استان خرج شود، آیا این اتفاق افتاده است؟ آیا درست است که این حجم از بیکاری در این استان وجود داشته باشد؟ آیا زیبنده این استان است؟
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: در این استان یک سیل اتفاق افتاد و قرار بود به مردم کمک‌هایی در این زمینه انجام شود، آیا انجام شد؟ چرا استانی که ثروت‌ها و سرمایه‌های فراوان دارد باید به جایی برسد که جوانانش در تنگنا و بن بست قرار گیرند. 150 هزار نفر در این استان تحت پوشش سازمان‌های حمایتی هستند آیا وضعیت در ایلام به بن بست رسیده است؟ اگر اینطور است بگویید که ما هم بدانیم، چرا که ما چنین عقیده‌ای نداریم. چند شهرک صنعتی در کشور وجود دارد؟ آیا این شهرک‌ها همه فعال هستند و جوانان در آن مشغول به کار هستند؟
وی ادامه داد: باید مدیریت این استان به خود ایلامی‌ها سپرده شود تا بتوان مشکلاتش را راحت‌تر حل کرد. شهرستان مهران می‌تواند یکی از بهترین مناطق داد و ستد و گردشگری باشد، این چیزی که می‌گویم انتخاباتی نیست، کاملا امکان پذیر است.
رئیسی گفت: مردم ایلام می‌توانند این استان را که در مسیر راه میلیون‌ها زائر امام حسین(ع) قرار دارد را تبدیل به منطقه توریستی کنند.
وی اظهار کرد: ما باید سامانه‌ای برای کنترل فساد در اقتصاد ایجاد کنیم که یک سر آن به بانک و یک سر آن به نظام گمرکات و یک سر آن به دستگاه‌های نظارتی مربوط شود، آن وقت ببینیم فساد کنترل می‌شود یا نه؟ آن وقت ببینیم کسی جرات می‌کند فرار مالیاتی داشته باشد.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: در استان ایلام با این جوانان برومند و مردم غیور و زنان و مردان مرزنشین و شجاع می‌توان شرایطی را فراهم کرد که دیگر پدر و مادری خجالت زده نباشد، جوانی بیکار نماند و کارگاه تولیدی بسته نماند.
وی گفت: در بعضی از روزنامه‌های متعلق به همین آقایان نگاه کنید، مگر یکی دوماه پیش ننوشتند که الان دیگر زمان انشا خواندن نیست بلکه زنگ حساب فرا رسیده است. حالا همان زمان است. حالا باید ببینیم چرا به وضع فعلی رسیده‌ایم؟
سایر اخبار این روزنامه
ثبت 375 میلیون دلار مازاد تراز تجاری در فروردین امسال در دیدار ظریف با مقامات عالیرتبه پاکستانی مطرح شد ؛ تاکید ایران و پاکستان بر امنیت بیشتر در مرزها دستور ویژه معاون اول رئیس‌جمهور برای رسیدگی به مصدومان و محبوسان حادثه انفجار معدن در آزادشهر نوبخت: پاکستان باید امنیت مرزهای داخلی خود را تامین کند استاندار تهران:دولت با برگزاری صحیح و قانونی انتخابات شورایاری‌ها مخالف نبود پیام تسلیت دکتر روحانی به استاندار چهارمحال و بختیاری 2هزار نفر از سربازان منتخب نیروهای مسلح با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق می‌کنند جنگ افروزی چند منظوره ترامپ در شبه جزیره کره با تصویب شورای پول و اعتبار؛ سقف وام مسکن زوج‌ها 120 میلیون تومان شد/افزایش وام مسکن خانه اولی‌ها به 200میلیون تومان روسیه: برجام پیمانی متعادل بین طرفین و استوار بر ان‌پی‌تی است با تصویب شورای پول و اعتبار؛ سقف وام مسکن زوج‌ها 120 میلیون تومان شد/افزایش وام مسکن خانه اولی‌ها به 200میلیون تومان وزیر اطلاعات تاکید کرد: بیشترین افراد لیست دو تابعیتی‌ها، اقامت دارند نه تابعیت از سرگیری نشست "آستانه" درباره سوریه رئیسی: انتخابات در کشور ما تزیینی نیست بلکه رای مردم تاثیر مستقیم در سرنوشت آنان دارد میرسلیم: طرح افزایش یارانه‌ها برای جلب آرای عوام است وزیر دادگستری: ادعای قاچاق 25میلیاردی کذب و قابل تعقیب است دکتر جهانگیری: اقتصاد کشور دوباره در جاده توسعه قرار گرفته است معاون وزیر راه و شهرسازی: تنها 5 درصد پروژه مسکن مهر باقی مانده است دکترحسن روحانی: نمی‌خواهیم به عقب بازگردیم و در میانه راه بمانیم